آموزش ساخت اکانت رایگان اپل، iTunes Store و AppStore

داشتن یک اکانت آی تونز بعضی مواقع واقعا لازمه  حتی اگه مایی که تو ایران هستیم و شاید حتی یکبارم نتونیم با کارت اعتباری از  این سایت خرید کنیم.در این پست،ساختن اکانت رایگان iTunes بدون نیاز به کارت اعتباری رو بصورت کاملاً تصویری و ساده  یاد میگیرید.

با این اکانت میتونید از AppStore برنامه و بازی رایگان برای آیفون دانلود کنید و همچنین از سرویس Genuis  و سرویسهای دیگر iTunes استفاده کنید.

پروسه ی ساخت اکانت اپل به طور مفصل و جزء به جزء خدمت دوستان ارائه می شود:

برای بهتر دیدن تصاویر روی صفحه زوم کنید که به وسیله ی: Ctrl + Scroll انجام میشود

اخطار

اینکه اگر هر کدام از مراحل یاد شده رعایت نشود و یا به عمد یا غیر عمد از مساله ی ذکر شده چشم پوشی کنند بدون شک نمی توانند اکانت خود را به اتمام برسانند. لطفا تنها آنگونه عمل کنید که دستور داده میشود:

یک:

ساختن اپل آی دی بدون وی پی ان ممکن نیست.

وی پی ان شما به اجبار باید مربوط به کشور امریکا باشد. هنگام تهیه ی وی پی ان مطمئن شوید که وی پی ان و یا ساکس شما از یکی از ایالت های امریکا است. برای اطمینان از این امر و همچنین برای آماده سازی مرحله ی بعد به سایت: http://whatismyipaddress.com بروید و آنجا ای پی خود را چک کنید. همانگونه که در عکس زیر مشاهده خواید کرد

همانگونه که مشاهده می کنید شهر، ایالت و کشور مقصد ای پی شما را نمایشه داده است.

ای پی مشاهده شده از شهر کلمبوس ایالت اوهایو هست. ما برای مرحله ی بعد به این اطلاعات نیازمندیم.

 

دو:

آدرس، زیپ کد و شماره تلفنی که ثبت خواهید کرد می بایست تنها و تنها از شهری که در آدرس ای پی شما نشان داده باشد. برای چک کردن زیپ کد به سایت: http://www.zipcodestogo.com مراجعه کنید و به ایالت مد نظر رفته و شهر خود را با یک جستجوی ساده پیدا کنید. مانند عکس زیر:

 

توجه داشته باشید که این عکس ها مربوط به ای پی بنده هست و شما نمی توانید استفاده کنید، حتما باید پروسه رو طی کنید.

پس از این شما یک شماره تلفن مربوط به همان شهر رو نیاز دارید که از طریق: http://phones.whitepages.com

طبق عکس زیر:

لازم به ذکر است که پیدا کردن زیپ کد و پیش شماره به راحتی از طریق گوگل قابل پیگیریست که میتوان گفت که بهتر است از گوگل جستجو کنید که راحت تر صفحه ی مورد نظر را پیدا کنید.

حالا شما هم زیپ کد، نام شهر و ایالت و همچنین یک پیش شماره برای شهرتان در اختیار دارید، وقت ساختن اکانت است.

سوم

اول وی پی ان خود را باز کنید و بعد آی تیونز را اجرا کنید.اگر بار اول است که ستور را باز می کنید از شما می خواهد که کشور خود را انتخاب کنید  سپس روی itunes store کلیک کنید. مطمئن باشید که وسیله ی شما اعم از ای فون و یا ای پد و یا ای پاد به کامپیوتر متصل نیست. حالا منتظر بمانید تا ای تیونز ستور کامل باز بشود. وقتی کار لود تمام شد از گوشه ی سمت راست در بخش top free apps روی “اسم” یکی از اپ ها کلیک کنید تا صفحه ی آن باز بشود. مانند شکل زیر

فرقی نمی کند کدام یک از برنامه های مجانی را انتخاب کنید ولی ورود به صفحه ی برنامه مهم است. وقتی به صفحه ی برنامه رفتید روی گزینه ی Free App کلیک کنید و پنجره ای مانند شکل زیر باز میشود که باید گزینه ی Create New Account را انتخاب نمود.

چهارم

هنگامی که گزینه ی ساخت اکانت را انتخاب کردید صفحه ای باز میشود که به شما دو گزینه می دهد شما باید گزینه ی Continue را انتخاب کنید سپس صفحه ای دیگر باز میشود و یک توافقنامه نشان داده که شما با تیک کردن مربع زیر و انتخاب Agree به مرحله ی بعد می توانید برودید

پنجم

وارد کردن اطلاعات اکانت.

این مرحله بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که در مواقع فراموش کردن پسورد شما به تمامی اطلاعات وارد شده بخصوص جواب شما به سوالات و تاریخ تولد شما که اهمیت ویژه ای برای بازیابی اطلاعات احتمالی دارد.

در بخش اول یک آدرس ایمیل که قبلا استفاده نشده را وارد می کنید. بخش دوم پسور شما باید وارد شود که الزامان با حروف لاتین و یکی از حروف می بایست دارای حرف بزرگ و همچنین یک عدد باشد. تعداد کارکترها نمی بایست کمتر از ۸ باشد. مثال: Morning203 و یا lizzarD33 سعی کنید پسوردی قابل یادآوری انتخاب کنید. گزینه های بعدی سوال هایی هستند که برای شناسائی فرد استفاده خواهند شد، جوابها نیازی به داشتن معنا ندارند ولی باید قابل یاد آوری باشند.مرحله ی بعد یک ای میل پشتیبان که در صورت ضرورت برای باز یابی اطلاعات استفاده خواهد شد. وارد کردن ای میل پشتیبان لازم نیست ولی نوشتن آن سودمند است. و در پایین تاریخ تولد که نباید کمتر از ۱۸ سال باشد را وارد کنید. و در آخر گزینه ی Agree را بزنید تا به مرحله ی بعد وارد شوید. مانند شکل زیر

 

ششم

وارد کردن اطلاعات محل سکونت که ما از قبل به دست آورده ایم.

در ابتدا باید گزینه ی None را انتخاب کنید که از شما اطلاعات بانکی درخواست نکنند.

جای خالی زیر آن هم باید خالی بماند. زیار آن اطلاعات شخصی را وارد می کنید. Title به معنی لقب که خانم، آقا، دکتر و یا دوشیزه می تواند باشد. زیر آن نام و نام خانوادگی را بنویسید سعی کنید نامی انگلیسی بنویسید.

زیر آن از شما نام خیابانی را می خواهد که شما می توانید هر چیزی بنوسید ولی باید به .st ختم شود مثل:

Adam st. Washington s.t و غیره. زیر آن شماره ی آپارتمان را می خواد که یک عدد دو و یا سه رقمی می باشد که به این شکل می نویسید: #۲۳۳ #۲۲۲ البته علامت شماره قبل از عدد باید بیفتد که در فارسی نویسی اینجا قاطی شده.

بعد از آن شهر شما رو می خواهد که همان شهریست که در پیدا کردن محل آی پی پیدا کردید در کنار آن ایالت رو می خواهد که هر ایالت یک مخفف دارد و شما باید مخفف ایالت مربوطه را پیدا کنید. برای مثال Georgia همان ga هست و Ohio همان Oh برای اطمینان حرف مخفف را در برنامه ی بابیلون امتحان کنید. برنامه نام ایالت را ذکر می کند. مطمئن شوید ایالت درست را وارد کردید در کنار آن زیپ کد را میخواد که ما قبلا پیدا کردیم و یک عدد ۵ رقمی است. زیر آن شمار تلفن را وارد می کنیم که در چپ پیش شماره که ۳ رقم است و در راست شماره تلفن که ۷ رقم است را وارد می کنیم. تنها مطمئن شوید پیش شماره همان پیش شماره ی پیدا شده است و سه رقم اول شماره تلفن فرضی با شماره تلفن آن شهر مطابقت دارد. شما باید شماره تلفن را به این شکل بنویسید: ۷۸۸۸-۲۳۳ سه رقم ابتدا سپس یک خط فاصله و باقی شماره. مانند شکل زیر

پس از اطمینان از درست وارد کردن اطلاعات گزینه ی Create Apple ID را کلیک کنید و عملیات ساختن را به پایان برسانید. در صورتی که اطلاعات کامل و درست وارد شده باشد صفحه همانند شکل زیر ظاهر میشود که بمعنای پایان کار ساخت اکانت هست و عملیات تفریبا به پایان رسیده

هفتم

دیگر نیازی به آی تیونز ندارید ولی بهتر است که صفحه را باز نگه دارید و به ای میلتان بروید و ایمیل دریافتی از سایت اپل را باز کنید، آنجا به شما گزینه ی تایید اطلاعات را خواهد داد مانند شکل زیر:

محتویات ایمیل دریافت شده به شکل شکل بالا خواهد بود که با کلیک کردن روی گزینه ی Verify now یک صفحه در سایت اپل باز می کند. نکته اینکه اگر این ایمیل را دریافت نکردید که بسیار بعید میباشد با کلیلک کردن روی گزینه ی

Resend Verification Email میتوانید ایمیل را مجدد دریافت کنید.

هشتم

صفحه ای که باز شده درخواست اپل ایدی و پسورد اپل شما هست که با دقت باید وارد شود. هنگامی که اطلاعات وارد شد عملیات ساخت اکانت به پایان رسیده و شما می توانید به سادگی از اکانت خود استفاده کنید.

 

در آخر اینکه اگر به هر دلیلی نتوانستید اکانت خود را بسازید ایراد از کار خود شما بوده.

در ضمن ساختن چند اکانت از یک آی پی (وی پی ان) باعث بلاک کردن آن ای پی می شود.

این نوشته حاصل تحقیقات و تجربیات Fast Hand Alex میباشد.

امیدوارم مشکلی از مشکلات اپل دوستان کم کرده باشم و خواهشمندم از این به بعد برای ساختن اکانت به من ایمیل نزنید زیرا که هرچه من می دانستم در اینجا ثبت شده است.

یا حق

 

۱۶۹ نفر این نوشته رو لایک کردند.
BalatarinBlogger PostDiggFacebookFavoritenGoogle BookmarksLinkedInMySpaceNetlogPingTwitterYahoo BookmarksWordPressYahoo MessengerShare

Category : آموزشها

۱۲۳ Comments → “آموزش ساخت اکانت رایگان اپل، iTunes Store و AppStore”


 1. صبا

  45 years ago

  سلام . ببخشید می شه جواب سوال من رو هم بدید؟
  برادرم در خارج از ایران برای من اکانت درست کرده . ایمیل دریافت کردم و اکانت رو فعال کردم اما وقتی میرم به آیتونز به من ایراد میگیره که این اکانت تا به حال از آیتونز خرید نکرده و مشکل داره و ازم می خواد که دوباره تمام مراحل رو برم اما وقتی به مرحله ی ویزا کارت و این مسائل می رسه اصلن گزینه ی نان نداره . چه کنم ؟؟؟؟
  قربونتون اگه می شه جوابم رو بدید


 2. Saba

  45 years ago

  Saba30b@gmail.com
  برای من نصفه نیمه درست کردن میشه درستش کنی محمد آقا؟؟


 3. mehdi

  45 years ago

  من تا اخر رفتم اما با ارور please contact itunes support to complete this transactin رو برو میشم دوباره روی create apple id کلیک کردم ولی باز هم همون ارور رو میده


 4. hadis

  45 years ago

  خیلی ممنون خیلی بهم کمک کرد با تشکر


 5. hadis

  45 years ago

  خیلی ممنون خیلی بهم کمک کرد فقط تا چه قدر بعد ایمیل appleمیرسه با تشکر


 6. soha

  45 years ago

  سلام،ببخشید میشه جواب منم بدین؟؟؟
  من تمام مراحلشو انجام دادم ولی وقتی به مرحله ی ویزا کارت می رسم اصلا گزینه None نداره باید چیکار کنم؟؟


 7. Alexei

  45 years ago

  اگر گزینه ی none نداره به این دلیله که شما دقیق مراحل رو دنبال نکردید ببندید و دوباره شروع کنید. تنها همین چیزی که توی آموزش نوشته شده دنبال کنید. ما چندین بار به تقاضای دوستان چک کردیم همیشه جواب داده اگر ایرادی بوده بدلیل اشتباهات بسهوی بوده.


 8. eli

  45 years ago

  سلام.برای منم گزینه none فعال نمی شه.کلا حذف شده این گزینه.


 9. مهرداد

  45 years ago

  سلام < واسه من زیپ کد و شماره تلفن کار نمی کنه هرچی می زنم اررور مییره چه کنم


 10. Alexei

  45 years ago

  شماره تلفنتون باید با این فرمت باشه:
  ۱-۵۰۵-۴۴۳۳+
  زیپ کد چند شهر دیگه:
  City: Portland, State: Oregon(OR), Zip code: 97220-30
  Los Angeles, California (CA) Zip Code Map – Zip codes: 90001, 90002, 90003, 90004, 90005, 90006, 90007
  New York, New York (NY) Zip codes: 10001, 10002, 10003, 10004, 10005
  و هزاران شهر دیگه در: http://www.city-data.com/zipmaps/


 11. حسین

  45 years ago

  سلام ادمین عزیز سایت خیلی پر محتوایی داری

  من هر کاری کردم نتونستم اکانت اپل بسازم ممکنه شما برای من بازین

  chekelo89@yahoo.com
  اینم آیدیم


 12. darya

  45 years ago

  salam man in ravesh ro chand bar emtehan kardam va gozineye none vojod nadare mishe rahnamayim konid?


 13. Alexei

  45 years ago

  دوستانی که مشکل با ساختن اکانت دارن و نمی تونن به نتیجه برسن به من یک ایمیل بزنن تا در اولین فرصت براشون اکانت بسازم.
  alexino11@yahoo.com


 14. massi

  45 years ago

  merccccccccccccccccccccc…taze behetoon email zade boodam…yebar dige say kardam,movafagh shodam

  I LOVEEEEEEEEEEEEEEEEEEE YOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU


 15. amirho3in

  45 years ago

  slm man ye id apple sakhtam moghe download free app error mide. moshkelesh az chie?


 16. Tom

  45 years ago

  سلام
  در تمام مراحل کار باید وى p ان داشت؟
  ممنون


 17. Sina

  45 years ago

  سلام من هر کارى میکنم و مراحلى را که شما گفتید را میرم باز این ارور رو میده please contect iTunes sopport to complete this transactin باید چکار کنم.


 18. جواد

  45 years ago

  سلام منم مشکل please contact itunes support to complete this transaction رو دارم چیکار کنم؟


 19. hassan

  45 years ago

  سلام منم مشکل please contact itunes support to complete this transaction رو دارم چیکار کنم؟


 20. حسین

  45 years ago

  سلام، ببخشید میخواسم اگه براتون مقدوره یه اپل آیدی برام بسازین، خودم هرکاری کردم نشد، اگه میتونین مردونگی کنین و یکیم واسه ما بسازین، خدا اجرتون بده


 21. javad

  45 years ago

  kheili aghaee.hal kardim dadash


 22. Alexei

  45 years ago

  نسخه ی تصحیح شده ی این آموزش:
  http://iapps.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%87%D8%A7/apple-id
  خواهش می کنم دیگه به من ای میل نزنید لطفا.
  اوه راستی من برگشتم :)


 23. farnaz

  45 years ago

  واقعا ممنون


Leave a Reply

Spam protection by WP Captcha-Free